gynekolog

18. června 2009 v 15:51 | kiki |  ♫for girls♫

Jak si vybrat gynekologa

Lékař nebo lékařka?
Můžeš začít u toho, zda se ti zdá příjemnější navštěvovat lékaře či lékařku. Některé ženy dávají přednost mužům - gynekologům, jiné si zase nedovedou představit, že by o menstruaci či případných potížích mluvily s někým jiným než se ženou.
Kam chodí kamarádka nebo tvá maminka?
Zeptej se kamarádky, k jakému chodí gynekologovi, zda je s ním spokojená a zda by ti ho doporučovala. Od ní se rovněž můžeš dovědět, jak u tohoto lékaře prohlídka vypadá a na co všechno se pan doktor nebo paní doktorka ptá.
Tvoje maminka ti zase může povědět, jaký je ten "její" gynekolog, a protože tě zná ze všech nejlíp, dokáže také odhadnout, zda by ses u něj cítila dobře a zda by ti vyhovoval.
Ordinační hodiny a zdravotní pojišťovna
Určitě tě také bude zajímat, jaké má daný lékař ordinační hodiny. Pokud musíš do ordinace dojíždět, je vždy nepříjemné, když máš velké časové prodlevy mezi příjezdem do města, návštěvou lékaře a možností návratu domů.
V neposlední řadě je také dobré, abys zjistila, zda má daný gynekolog smlouvu se zdravotní pojišťovnou, u které jsi pojištěná. Můžeš samozřejmě chodit k lékaři, který takovou smlouvu nemá, pak však je nutné počítat s tím, že budeš za prohlídku platit.
První návštěva rozhodne
Už při první návštěvě odhadneš, zda ti vybraný lékař vyhovuje a zda se u něj cítíš příjemně. Pokud ti lékař nepadl do oka, nemusíš u něj rozhodně zůstávat a můžeš si najít jiného. Je důležité, abys ke svému gynekologovi měla důvěru, vždyť právě jemu se budeš svěřovat se svými nejintimnějšími problémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama