Jsi poslední?

10. června 2009 v 20:27 | kiki |  ♫jak o tom mluvit♫

Jsi poslední?


"Něco se mnou není v pořádku!"
Hana na TO myslela minimálně jednou do týdne. A důvod? Všechny kamarádky už začaly menstruovat a Hana byla skálopevně přesvědčena, že ona se prostě nedočká. I když si kamarádky stěžovaly na menstruační křeče, trošku jim je záviděla. "Mně by nějaké křeče nevadily", říkala si, "jen kdybych už menstruovala."
Být v něčem ve skupině vrstevníků poslední není jednoduché. Není důležité, jedná-li se o známost, řidičský průkaz nebo menstruaci. Ve skutečnosti tě to může velice frustrovat. Proto by sis však neměla myslet, že je s tebou něco v nepořádku.
První menstruace se průměrně dostaví ve 12 až 13 letech, ale některé dívky začínají menstruovat již v devíti letech a jiné si počkají až do patnácti. Pokud je ti 16 let a ještě jsi nedostala první měsíčky, pak bys měla navštívit gynekologa. Ten zjistí, co se děje. Jestli ti ale ještě nebylo 16, pak nezapomeň, že to není žádná tragédie. Tvé dospívání přeci dokazuje tolik jiných věcí - smysl pro odpovědnost, přístup k přátelům, rodině a závažným společenským otázkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama