výtok

10. června 2009 v 20:18 | kiki |  ♫výtok♫
Už se ti někdy stalo, že jsi náhle cítila, že máš trochu vlhké spodní prádlo? Myslela sis, že se přihlásila menstruace a přitom to byla jen bílá nebo nažloutlá skvrnka čehosi? To je vaginální výtok a není na něm vůbec nic nenormálního.
Výtok se tvoří uvnitř tvého těla, které tímto způsobem čistí a zvlhčuje pochvu. A to je velmi dobře. Jinak by totiž sliznice uvnitř pochvy vyschla a stala by se vstupní branou nejrůznějších infekcí!
Normální výtok
Normální výtok je průzračný, bílý nebo nažloutlý, má vláčnou nebo krémovitou konzistenci a jemně nakyslý zápach. Na spodním prádle, kde se výtok dostane do kontaktu se vzduchem, se může konzistence změnit a výtok na povrchu ztuhne. I to je zcela v pořádku. Ty by sis měla všímat, jestli tě výtok nesvědí, nedráždí a nemá neobvyklou barvu nebo zápach. To by mohlo svědčit o probíhající infekci a ty bys v tom případě měla vyhledat co nejdříve lékaře."
Kdy se výtok objevuje
Silnější výtok můžeš mít asi uprostřed menstruačního cyklu asi 14 dní před menstruací. V té době probíhá ovulace (z vaječníku se uvolňuje vajíčko).
Pokud žiješ sexuálním životem, pak sis patrně všimla, že při pohlavním vzrušení výtok sílí. Tělo tak pochvu zvlhčuje a připravuje na pohlavní styk. Silnější výtok můžeš mít také po pohlavním styku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

nosíš podprdu?

ano
ne
někdy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama