♫tampony♫

snadné zavádění tamponů

18. června 2009 v 15:31 | kiki

snadné zavádění

TAMPONŮ

Krok za krokem:
Jak se používají tampony o.b.
Pamatuj si, že opakováním se člověk učí. Při každé další příležitosti to bude čím dál tím jednodušší!

Než použiješ tampon poprvé, přečti si letáček, který je v každém balíčku.

Tampon zavedeš nejsnadněji v průběhu prvních dnů menstruace, když je krvácení nejsilnější. Pokud používáš tampon o.b. poprvé, vyzkoušej nejmenší velikost - o.b. comfort.
Vyber si nejpohodlnější polohu
Některé ženy si nejpohodlněji tampon zavedou vsedě na záchodě s koleny roztaženými od sebe, jiné ženy si zase tampon zavádějí vestoje. Chceš-li stát, zvedni jednu nohu a opři si ji o okraj vany nebo záchodové prkénko. Zavádění je pak jednodušší.
Hlavní je UVOLNIT SE!
Když používáš tampon poprvé, může se stát, že budeš trochu nervózní. To je úplně normální. Jenže když jsi nervózní, máš stažené svaly. Několikrát se zhluboka nadechni. Jakmile se uvolníš, tampon vklouzne dovnitř bez nejmenších problémů.
A takhle se tampon zavádí:
  1. Umyj si ruce. Odtrhni z obalu tamponu barevný proužek a sundej spodní část obalu (na konci, kde je šňůrka).
  2. Pak vytáhni šňůrku, která je stočená na konci tamponu. Silně za ni zatáhni směrem k sobě, od sebe a ze strany na stranu. Tak se základna tamponu rozšíří a vytvoří se prostor pro prst.
  3. Vlož špičku ukazováčku do prohlubně na konci tamponu. Sundej horní část obalu.
  4. Druhou rukou jemně roztáhni kůži kolem poševního vchodu. Poševní vchod je umístěn mezi močovou trubicí a konečníkem.
  5. Ukazováčkem zasuň tampon šikmo dozadu a vzhůru co nejdále do pochvy. Když pocítíš odpor, změň trochu směr. Tampon je správně zavedený, když jej vůbec necítíš. S trochou praxe dokážeš zavést tampon během několika vteřin.
  6. Jestliže tampon přesto při sezení nebo chůzi cítíš, je třeba jej zasunout trochu dál. Šňůrku nech viset z těla ven. Po zavedení si umyj ruce.
Správně zavedený tampon vůbec nevnímáš. Pokud se cítíš nepohodlně, nezavedla sis tampon dost hluboko. V takovém případě zasuň tampon ještě trochu hlouběji.
Pokud ti zavedení tamponu činí velké problémy, poraď se s lékařem. Ve velmi řídkých případech by mohla zavedení tamponů ztěžovat nebo úplně znemožňovat anatomická odchylka. Nevěš však hlavu - tyhle nesmírně vzácné odchylky se dají téměř vždy snadno napravit.
Jakmile je tampon správně zaveden, nemůže z pochvy vyklouznout, protože jej na místě drží svaly. Nemůže se ani posunout směrem nahoru a ztratit se v těle. Z pochvy vede sice otvor do dělohy přes děložní hrdlo, ten je ale příliš úzký na to, aby přes něj tampon mohl projít.
Jak se tampon vyjímá
Uvolni svaly a jemně, ale pevně zatáhni za šňůrku ve stejném úhlu, v jakém sis tampon zaváděla. Tampon se vyjímá nejsnadněji, když je plně nasáklý.

je zavedený tampon při nošení cítit?

10. června 2009 v 20:08 | kiki
Ne, protože správně zavedený tampon se nachází v oblasti pochvy, kde je velmi málo citlivých nervových zakončení. Pokud je tampon správně zavedený, drží ho perfektně na místě svaly pánevního dna, takže se nemůže posunout.

tampony a spolehlivost

10. června 2009 v 20:06 | kiki
Pokud je tampon správně zaveden a včas vyměněn, poskytuje skutečně spolehlivou ochranu. Pokud si nejsi jistá, jak často tampon měnit, můžeš si chránit prádlo ještě slipovými vložkami, např. Carefree®. To, jak často je tampon potřeba měnit, záleží na síle menstruace. Je to jen otázka zkušenosti, brzy na to přijdeš sama.
 
 

Reklama