♫výtok♫

výtok

10. června 2009 v 20:18 | kiki
Už se ti někdy stalo, že jsi náhle cítila, že máš trochu vlhké spodní prádlo? Myslela sis, že se přihlásila menstruace a přitom to byla jen bílá nebo nažloutlá skvrnka čehosi? To je vaginální výtok a není na něm vůbec nic nenormálního.
Výtok se tvoří uvnitř tvého těla, které tímto způsobem čistí a zvlhčuje pochvu. A to je velmi dobře. Jinak by totiž sliznice uvnitř pochvy vyschla a stala by se vstupní branou nejrůznějších infekcí!
Normální výtok
Normální výtok je průzračný, bílý nebo nažloutlý, má vláčnou nebo krémovitou konzistenci a jemně nakyslý zápach. Na spodním prádle, kde se výtok dostane do kontaktu se vzduchem, se může konzistence změnit a výtok na povrchu ztuhne. I to je zcela v pořádku. Ty by sis měla všímat, jestli tě výtok nesvědí, nedráždí a nemá neobvyklou barvu nebo zápach. To by mohlo svědčit o probíhající infekci a ty bys v tom případě měla vyhledat co nejdříve lékaře."
Kdy se výtok objevuje
Silnější výtok můžeš mít asi uprostřed menstruačního cyklu asi 14 dní před menstruací. V té době probíhá ovulace (z vaječníku se uvolňuje vajíčko).
Pokud žiješ sexuálním životem, pak sis patrně všimla, že při pohlavním vzrušení výtok sílí. Tělo tak pochvu zvlhčuje a připravuje na pohlavní styk. Silnější výtok můžeš mít také po pohlavním styku.

 
 

Reklama